Вітаю Вас, Гость
Головна » Статті » Мои статьи

Поради абітурієнту: Бронюємо місце у ВНЗ
Олег Малий, радіотехнічний факультет НТУУ "КПІ":

"У перші дні вступної кампанії я відніс документи до радіотехнічного факультету (РТФ), куди найбільше хотів поступити, і на факультет електроніки (ФЕЛ) КПІ. Десь за тиждень до кінця термінів подачі документів рейтинги вступників вже майже сформувалися, і я побачив, що ні на ФЕЛ, ні на РТФ за першою хвилею не пройду. Злякавшись, що не стану студентом КПІ, я почав шукати варіант для підстраховки. Для цього проаналізував списки абітурієнтів на інших факультетах. Виявив, що моїх балів достатньо для першої хвилі Механіко-машинобудівного інституту (ММІ), я одразу ж поніс туди оригінали. На душі стало більш спокійно. Тому раджу всім абітурієнтам не подавати документи одразу на три спеціальності п'яти ВНЗ. Адже якщо шанси на вступ на кожній з них будуть низькими, то, на жаль, підстрахуватися буде вже неможливо. Після того як оригінали вже лежали в ММІ, я не втрачав надії поступити на РТФ: всі 5 днів першої хвилі стежив за рокіровками в списку, радився з приймальною комісією. І як тільки побачив, що потрапив у другу хвилю, одразу забрав оригінали з ММІ і приніс їх на РТФ".

Кіра Уваркіна, факультет економіки та управління КНЕУ ім.В.Гетьмана:

"Я подала документи одразу до 3 ВНЗ (хотіла поступити в КНЕУ, два інших ВНЗ були для підстраховки). Напередодні першої хвилі вирішила оцінити свої шанси в системі "Конкурс". Роздрукувала списки вступників з усіх спеціальностей, куди поступала, і стала відсіювати осіб, за рахунок яких можуть звільнитися місця між хвилями. Визначити, який ВНЗ у кого в пріоритеті, можна за тим, які документи людина подала: оригінали або копії.

За першою хвилею я пройшла тільки в КНЕУ, але не туди, куди хотіла, а за спеціальністю "Економічна теорія". Я одразу віднесла оригінали на цю спеціальність, тому що шанси пройти за другою хвилею на улюблену спеціальність - "Економіка підприємства" - були спірні. Подав документи, все одно стежила за ситуацією. Як тільки побачила, що мої бали дозволяють пройти на бюджет туди, куди хотіла, одразу ж поїхала до ВНЗ. Там без проблем перекинули документи з однієї спеціальності на іншу. До речі, якби я сама не моніторила все, то нічого не вийшло б. Адже якщо абітурієнтам першої хвилі з приймальної комісії дзвонять майже завжди, то з другої - дуже рідко.

Олександра Зубарєва, Інститут філології КНУ ім.Т.Шевченка:

"Я мріяла поступити до університету Шевченка. Від абітурієнтів минулих років багато чула про "фішки" КНУ, коли в другу хвилю зараховують тих, у кого вже на той момент у приймальній комісії лежать оригінали документів. Тому я, не думаючи, одразу подала їх у цей ВНЗ, а копії - до Могилянки. І в перший день першої хвилі я не потрапила до списку рекомендованих жодного з цих ВНЗ. До речі, в КНУ від заповітного бюджетного місця мене відділяло всього 10 чоловік, тому всі 5 днів 1-ої хвилі я уважно стежила за ситуацією. А вже в 1-й день другої хвилі я побачила своє ім'я у списку рекомендованих. Звичайно, я дуже зраділа. Але що найцікавіше, що ні мені, ні іншим моїм подругам, які теж пройшли за другою хвилею, з приймальної комісії ніхто не дзвонив. Тобто, якби ми самі не контролювали ситуацію, а наші оригінали там не лежали, то ми б навряд чи стали студентками бюджету. Ось, наприклад, наразі зі мною на потоці займаються хлопці, у яких балів більше, ніж навіть у деяких бюджетників, але вони вчаться на контракті. Справа в тому, що вони свої оригінали одразу не подавали, от і не спіймали другу хвилю.

Андрій Бурячевскій, факультет прикладної математики НТУУ "КПІ":

"Я цілився тільки на КПІ, і моїх балів було достатньо, щоб одразу пройти на "Програмну інженерію", куди я хотів. Але з досвіду друзів можу порадити, як потрапити у другий список рекомендованих до вступу. Отже, якщо ви не побачили себе в першому списку, проаналізуйте ситуацію. По-перше, 1-й список дуже роздутий: багато подають документи одразу до кількох ВНЗ, тому у будь якому випадку хтось піде. По-друге, не лякайтеся високого прохідного балу. За пару днів він падає за рахунок тих, хто не приносить оригінали документів. Наприклад, на моїй спеціальності він упав на 40 балів! По-третє, враховуйте число бюджетних місць. Якщо їх мало (15-20), тоді може звільнитися лише пару місць. Ну і, звичайно, оцініть свої можливості: якщо бали гарні і від останнього бюджетника в списку відокремлює менше 10 осіб (в ідеалі - 5), то варто почекати десь 4 дні "першої хвилі". У цей період постійно ходіть до приймальної комісії і цікавтеся конкурсною ситуацією. Звичайно ж, якщо вона за ці дні не зміниться на вашу користь, то на 5-й день вже несіть оригінали туди, куди потрапили одразу".

Анастасія Бушкова, факультет інформатики Києво-Могилянської академії:

"Я хотіла стати студенткою КПІ, але про всяк випадок подала документи ще в "Шевченка" і "Могилянку". Я була впевнена в своїх силах, тому не сиділа безвилазно на сайті "Конкурсу". Це тільки наганяє паніку. Заходила туди час від часу. За першою хвилею я пройшла до "Політеху". Туди я і віднесла оригінали. Але вже через кілька днів пролунав дзвінок з "Могилянки". Мені повідомили, що я пройшла на факультет інформатики. Я розгубилася. Щоб остаточно визначитися з ВНЗ, в соцмережі знайшла абітурієнта, який поступав разом зі мною у всі ВНЗ. Він волів КПІ "Могилянку". Я запитала його, чому він так вчинив, і йому вдалося мене переконати. До речі, забрати документи з КПІ було проблематично, проте мені вдалося це зробити. (Нагадаємо, якщо до того часу, коли вступник захоче забрати свої документи, ще не буде наказу про його зарахування, то комісія зобов'язана йому їх віддати, інакше - абітурієнту доведеться написати заяву про відрахування за власним бажанням, а ВНЗ - видати наказ про його відрахування. І тільки на його підставі ВНЗ має право повернути документи. - Авт.)
  Автор:  |  http://www.segodnya.ua
Категорія: Мои статьи | Додав: Юриппе (23.07.2011)
Переглядів: 765 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: